MediCafé:" Moudra v oblacích aneb nejen z knih se člověk učí."

přidáno: 10. 4. 2012 6:47, autor: Jana Ma   [ aktualizováno 2. 11. 2012 1:43 ]
Jak WikiSkripta fungují? Jak váženým zdrojem jsou WikiSkripta i pro ostatní vyučující, či jak se do nich zapojují? Jak zvýšit efektivitu a podpořit motivaci ke studiu? I o tom bylo úterní MediCafé pořádané 10. 4. 2012 v Literární kavárně Řetězová. Hostem byl MUDr. Martin Vejražka PhD., odborník na poli biochemie, lékař působící ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a spoluzakladatel WikiSkript.


Jaké to tedy bylo a kdo na MediCafé zavítal? Už v samotném začátku jsme pronikli hlouběji do konceptu WikiSkript, které pomáhají nejen medikům, ale také široké veřejnosti. Pan doktor Vejražka vyzdvihl aktuálnost článků a objasnil spolupráci s doktory i studenty. Řeč byla o konkrétních a soudobých trendech v rámci získávání informací. Řádným příkladem je největší encyklopedie světa Britannica, která nedávno zrušila tištěnou formu a zavedla pouze internetovou. Během otevřené diskuze se díky dotazům z řad publika řešil možný rozvoj WikiSkript na jiné informační servery a do mobilu, stáhnutí otázek v PDF podobě, ohlasy na články v českém a slovenském jazyce, či problematika plagiátů a jejich odhalování. V otázce spolupráce mezi studenty a akademickou obcí byla milým překvapením také účast Prof. MUDr. Richarda Češky, CSc. Co se týče studentské mobility, kreativity i rozdílných perspektiv, je rovina vzdělání zahrnující výukové portály, studentské spolky a projekty, jedinečným prostředím pro rozvoj.
Celým večerem nás provázela hudební skupina Jazzoví kluci. Za své výborné skladby sklidili nebývalý ohlas i od ostatních návštěvníků kavárny. Jarní MediCafé se vydařilo a zatímco návštěvnost WikiSkript během nadcházejícího zkouškového období opět vzroste, my se na Vás budeme těšit na příštím, tentokrát podzimním, MediCafé. 

MedicaféComments