Piknik 2012

přidáno: 2. 5. 2012 13:36, autor: Jana Ma   [ aktualizováno 5. 7. 2012 11:39 ]
    Letošní piknik, který tradičně pořádá Spolek mediků českých je úspěšně za námi. A jak probíhal? Klasicky - opět pršelo (jako poslední 4 roky, co jsem osobně zažila). Letos, ve srovnání s minulými ročníky, ale jen symbolicky a jarní bouřka byla spíš příjemným zpestřením (hlavně pro ty bez deštníku). 
    Tento rok se nově hlavní dění soustředilo pouze do jedné části zahrady Psychiatrické kliniky,kde byla stage pro studentské kapely a také několik stánků s občerstvením. K pivu se dostali jen ti nejvytrvalejší po několikaminutovém čekání. Ti se slabšími nervy podlehli a vzali raději zavděk nealkoholickému občerstvení u stánku Wikiskript. Kromě nich měli studenti příležitost podpořit i dobrou věc u stánku Raising Hope - neziskové organizace shánějící finance pro dětské centrum v Thomayerově nemocnici. Jako tradičně nechyběli ani zákusky a koláče od jednotlivých zaměstnanců fakulty. 
    Letos poprvé byli na tradičně lékařský piknik zváni i studenti a zaměstnanci Přírodovědecké fakulty, která sídlí poblíž našich budov. Místo klasických koláčků nás mile překvapili nabídkou několika odrůd jablek. A ačkoliv by se zdálo, že medik je zastáncem zdravé stravy, konkurovali přírodovědci s ovocem grilovanému praseti a klobásám jen s obtížemi, zato však statečně. Doufejme, že v podobné tradici by mohly pokračovat i pikniky dalších let, protože o vzájemné mezifakultní rozmluvy nebyla nouze a bavit se stále jen o pacientech zrovna mysl nerozvíjí. 
    Velké uznání patří samozřejmě Spolku mediků českých, kteří jsou již tradičním organizátorem a jako vždy zvládli perfektně zorganizovat celý den. Piknik patří k jedněm z nejnavštěvovanějším studentským akcím, které 1.LF pořádá a i letos se na něm sešlo několik stovek lidí ze všech ročníků a oborů
    Více fotek najdete ve fotogalerii, zde pouze několik z nich pro bližší představu: Comments