Areál UK v Dobronicích

přidáno: 11. 8. 2012 12:30, autor: Jana Ma   [ aktualizováno 5. 9. 2012 6:54 ]
 Dobronice u Bechyně jsou už tradičně nejen místem, kde se konají sportovní kurzy, ale i místem, které jako první vítá studenty prvních ročníků. Uvítací pobyty v Dobronicích jsou příležitostí, jak se seznámit s budoucími spolužáky a ochutnat i něco z budoucího studia. Ať už se jedná o přednášky první pomoci nebo o prezentace Spolku mediků českých, knihovny, projektu Wikilectures nebo Akademického senátu. Přítomné jsou vždy i zástupkyně studijního oddělení, které jsou připraveny na první otázky a problémy. 
    Během tří dnů mají studenti prvního ročníku možnost poznat svého tutora - studenta vyššího ročníku, který je jednotlivým studijním kruhům k dispozici po celý rok. Je osobou, která odpovídá na vaše otázky, rozhání vaše obavy a předává své vlastní zkušenosti. Projekt studentského tutora běží již čtvrtým rokem a zatím přináší jen ty nejlepší odezvy. V současné době dochází k rozdělování skupin k jejich tutorům, jejichž jménu se tu brzy objeví i s jejich krátkým představením. 
   Kromě probírání studijním záležitostí se v Dobronicích také pravidelně sportuje a po večerech se navštěvují kulturně-společenská zařízení. Seznamovací víkend patří určitě k jedněm z nejpříjemnějších možností, jak blíže poznat spolužáky, s kterými strávíte dalších 6 let. 

Dobronice 2011 - trailer sportovního kurzu

Autor: Zbyněk Vávra 


Sportovní areál Univerzity Karlovy - Dobronice u Bechyně: 
  • Dobronice u Bechyně jsou městem známým od roku 1220
  • sportovní areál se nachází 113 kilometrů od Prahy, poblíž Tábora
  • Univerzitě Karlově slouží areál už déle než 50 let
  • v roce 2002 zasáhly areál povodně, které způsobily značné školy a vedly k zásadní rekonstrukci
  • v současnosti nabízí Dobronice loděnici, tenisové kurzy, volejbalová hřiště, hřiště na beach volejbal, umělý povrch na florbal nebo basketbal
  • v okolí areálu se nachází zřícenina hradu v Dobronicích, gotický kostel a hluboké lesy
  • hned v sousedství pozemků protéká řeka Lužnice     

Jídelna v areálu

Táborové hry 

Dobronice letecky v 60. letech

Sjezd Lužnice - rok 1964
Chatičky v areálu

Večerní aerobik 
Comments