Studentky ERGOTERAPIE na Pikniku SMČ

přidáno: 9. 6. 2013 14:20, autor: Jana Ma
     Na letošní ročník Pikniku Spolku mediků českých si studentky bakalářského oboru ergoterapie připravily doprovodný program šířící povědomí o jejich stále poměrně málo známé profesi. Mnoho z Vás, kteří jste se této akce účastnili, si proto jistě všimlo, že se na zahradě Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN pohybovaly studentky v tričkách s nápisy ergoterapie. Možná se právě Vás ptaly, zda jste o tomto oboru již někdy slyšeli a zda byste jim nezkusili vysvětlit, co že to ta ergoterapie podle Vás asi je.

      Našlo se mezi Vámi mnoho dobrovolníků, kteří si na vlastní kůži vyzkoušeli pohybovat se v prostoru s brýlemi simulujícími různé zrakové vady, zavazovat si tkaničky jednou jedinou a ještě k tomu nedominantní horní končetinou nebo třeba rozbalovat bonbon v lyžařských rukavicích (pro jednoduchou simulaci sníženého povrchového čití). Také jste si snažili obléknout ponožky za pomoci ručníku, hráli jste „hru s čokoládou“ a objevovali efekt „mirror-therapy“.

Doufáme, že jste si kromě pestrých zážitků z tohoto odpoledne odnesli nejen dobrou náladu, ale také alespoň přibližnou představu o tom, s jakými pacienty ergoterapeuti pracují a k čemu je vedou. Těm, kdo se studentkám ergoterapie na letošním Pikniku bohužel vyhnul, prozradíme krátce alespoň to, že ergoterapie je nedílnou součástí rehabilitace. Jejím cílem je vedení osob s jakýmkoliv typem postižení k maximální míře soběstačnosti. Koho by o této profesi zajímalo něco víc, tak se může podívat na webové stránky ČeskéAsociace Ergoterapeutů nebo se jich můžete zeptat osobně třeba na Klinice rehabilitačního lékařství 1.LF UK a VFN, kde se pohybují během studia asi nejčastěji.

 


Comments